Företag

Årtionden av erfarenhet av ERP-system och ekonomisk förvaltning säkerställer en förståelse för dagens affärsbehov. ERPWare Oy tar hand om systemen, servrarna och ekonomiförvaltningen för kundens räkning. Kunden kan således fokusera på sin kärnverksamhet.

I genomsnitt arbetar hälften av personalen med programmering, rådgivning och underhåll, medan den andra hälften arbetar med ekonomiförvaltningstjänster. Servicenivån är hög, förutom kompetent personal arbetar företagets ägare heltid i företaget.

ERPWare Oy grundades 2013 och X3msoft Oy 2006. X3msoft Oy:s affärsverksamhet har överförts till ERPWare Oy 10/2022.

Ta kontakt

kontor

Helsingfors

Malms bygata 17 C, 00700 Helsingfors

Pargas

Storgårdsgatan 5, 21600 Pargas

Ekenäs

Ystadsgatan 3, 10600 Ekenäs

Personal

Simon Gottberg

Verkställande direktör, Konsult

simon@erpware.fi

Nikolaj Hayes

Operativ chef, Konsult

nikolaj@erpware.fi

Nina Hayes

Ekonomichef

nina@erpware.fi

Oscar Asplund

Chef för finansiella tjänster, Konsult

oscar@erpware.fi

Sami Saksa

Konsult

sami@erpware.fi

Erik Sundqvist

Försäljningschef

erik@erpware.fi

Jaakko Karlsson

Serviceansvarig

jaakko@erpware.fi

Miika Oikkonen

Utvecklare

miika@erpware.fi

René Hertell

Utvecklare

rene@erpware.fi

Tiina Rask

Bokförare

tiina@erpware.fi

Daniel Eklund

Bokförare

daniel@erpware.fi

Linda Johans

Bokförare

linda@erpware.fi

Robert Bäckman

Bokförare

robert@erpware.fi